GLAS OCH KERAMIK / Figuriner / Figurin 4605006
nr 460 5006
Figurin
Rosenthal, Art Deco, höjd: 20 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 april 2007
kl 17:38:00
350 kr
450 kr
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Figurin
nr 460 5006
Figurin
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 500 kr |
måndag 2 april 2007 |
Art Décoratifs
Rosenthal
Rosenthal